Od 27.12.2020 do odvolání prodejna uzavřena, e-shop momentálně omezený provoz. A K T U Á L N Ě !!! DO 3. září Z PROVOZNÍCH DŮVODŮ zavřeno - e-shop i výdejní místo. !!! Děkujeme za pochopení !!!

Bambusový zubní kartáček CHILD - dětský

Neohodnoceno
 
 
Dostupnost Na dotaz
98 Kč
Kód produktu 3525
Značka The Environmental Toothbrush
Kategorie DOPLŇKY
Položka byla vyprodána...
 

Ekologický 100procentní přírodní a 100procentní rozložitelný zubní kartáček.

Tento zubní kartáček byl vytvořen australskou zubní lékařkou a v roce 2009 získal dvě ocenění při udělování "Green Awards".
Lékařka Natalya Taylor tak reagovala na velké množství odpadu z běžných plastových zubních kartáčků (dle odhadů se jen v Austrálii ročně vyhodí 30 milionů zubních kartáčků, což představuje tisíc tun odpadu).

Jak bambusové tělo kartáčku, tak štětiny se biologicky rozloží za 6-24 měsíců narozdíl od plastových kartáčků, které se nerozloží za celý náš život ani život našich dětí (představte si to v celosvětovém měřítku).

Štětiny jsou vyrobeny z měkkých polymerových vláken, která jsou taktéž biologicky rozložitelná a zabraňují růstu bakterií při běžném používání.
Jak tělo kartáčku tak štětiny neobsahují BPA.

Kartáček je zabalen v rozložitelném obalu a vložen do krabičky z recyklovaného papíru.

Bambus je tepleně zpracován tak, aby měl dobrou a kvalitní povrchovou úpravu, je tak odolný vodě a zabraňuje růstu mikrobů a plísní.

Výhody bambusu..
přirozeně antibakteriální
odolnější než dub
nejrychleji rostoucí rostlina na zemi
hladký povrch
lehká váha
biologicky rozložitelný

Použití kartáčku: Před a po použití kartáček opláchněte vodou a nechte vyschnout.
Kartáček měňte dle potřeby v intervalu cca 3 měsíce nebo jste-li nemocní, vyměňte jej po nemoci.
Nesdílejte zubní kartáček s jiným členem domácnosti. Frekvence čištění zubů se doporučuje 2-3x denně. Důležité je večerní čištění, kdy je potřeba důkladně odstranit jednou denně plak ze všech prostor (dětem tedy doporučujeme večer pomoci a na čištění dohlédnout. Jako doplněk můžete dítěti také dát kartáček - bez pasty a nechat jej čistit si zoubky např. u večerníčku.

Jak si správně čistit zuby

2x denně (může být ráno a večer, ale klidně kdykoliv po jídle)
používejte měkký kartáček (na zubní plak měkká vlákna stačí, tvrdší vlákna spolu s nesprávnou technikou a přílišným tlakem mohou zapříčinit citlivost a obnažení krčků).
Nasaďtě kartáček na zuby těsně u dásně zhruba pod úhlem 45° (vlákna tak směřují pod okraj dásně, kde se bakterie daleko lépe hromadí než na korunce zubu).
Provádějte krouživé pohyby v rozsahu zhruba jednoho zubu. Na každém zubu 5-10 krát (při čištění je důležitá systematičnost, tzn. postupovat zub po zubu, žádnou plochu ani zub nevynechat. Dobré je začít čištění tam, kde je to složitější většinou vnitřní plochy, poté přejít na venkovní plochy a nakonec kousací.
Čistit je potřeba zevní i vnitřní plošky zubů, resp. všechny dostupné plošky.
Jednou za den pokračujte čištěním mezizubních prostor mezizubním kartáčkem nebo nití. Večerní čištění by mělo být nejdůkladnější a po jídle. Čas potřebný pro čištění je individuální a nelze měřit, důležitý je správně vyčištěný chrup a odstranění plaku ze všech i mezizubních prostor.
Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: